31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to polska  organizacja charytatywna założona w 1993 roku. Jej celem jest pomoc najbardziej potrzebującym, zwłaszcza w dziedzinie ochrony zdrowia. Co roku WOŚP organizuje finały, w czasie których odbywa się wielogodzinny koncert, a zebrane środki finansowe przeznaczane są na zakup sprzętu medycznego, edukację zdrowotną oraz wsparcie dla najmłodszych pacjentów. Organizacja mobilizuje również ogromną liczbę wolontariuszy, którzy angażują się w różne akcje charytatywne. Dzięki zaangażowaniu społecznemu WOŚP stała się symbolem solidarności i dobroczynności w Polsce, poprawiając jakość życia wielu osób i promując ideę pomagania oraz wzajemnego wsparcia społeczności.

29 stycznia 2023 roku również Stowarzyszenie SWT zaangażowało się w finał WOŚP-u, organizując finałowy koncert na rybnickim kampusie. Tego dnia wszystkie drogi prowadziły na kampus. Na scenie pojawiły się m.in. Szkoła muzyczna YAMAHA, Zespół tańca Przygoda czy Zespół HRUST. Finalnym występem uraczyły nas Nicole Kulesza, Weronika Skalska i Basia Janyga. Aby tradycji stało się zadość, pięknym pokazem, finał zakończył teatr ognia INFERIS.

Oprócz tego, na uczestników, czekała strefa gastronomiczna, strefa animacji dla dzieci oraz pokaz pierwszej pomocy- dla małych i dużych! organizowany przez zespoły Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybniku 

 

Działanie dofinansowane z budżetu Miasta Rybnika